HIPODROM SOPOT

Live camera bar fbook bar en bar

Aktualności

|LOTTO CSIO Sopot 2018 za nami

Zawodom w randze 5* towarzyszyły konkursy rozgrywane w ramach - również międzynarodowych -CSI 2*. We wszystkich konkursach w randze CSI 2* wyróżniali się Polacy, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem wśród publiczności.

W czwartek pierwszy konkurs zawodów (CSI2*), gdzie wysokość przeszkód wynosiła 135 cm wygrał Jacek Zagor, reprezentant klubu w Kwidzynie.  Drugi był Grzegorz Psiuk na Kouchette ter Goes Z. Tendencję dobrych występów utrzymał on do końca zawodów.

Z kolei w pierwszym konkursie LOTTO CSIO5* najlepszym z Polaków okazał się Michał Kazmierczak, który uplasował się na 7. pozycji, pokonując gwiazdę tegorocznej edycji Kevina Stauta z Francji (13. miejsce).

W konkursie o nagrodę Grupy Energa fenomenalnie zaprezentował się młody polski zawodnik  20-letni Adam Grzegorzewski. Ukończył parkur na drugiej pozycji, ulegając jedynie znanemu i doświadczonemu Włochowi Emanuele Gaudiano. Trzecia była Margie Goldstein-Engle z USA. Niewielka amazonka dała się zapamiętać sopockiej publiczności dynamicznym stylem jazdy, a dosiadany przez nią 9 letni Dicas zaimponował fachowcom walecznością i techniką skoku. Margie była również w ekipie podczas Pucharu Narodów.

W ostatnim konkursie dnia o nagrodę PZU zwyciężyła ulubienica mediów Jessica Springsteen. Drugi był Kevin Staut, a trzecia Gudrun Patteet z Belgii.  Najlepszy z Polaków Wojciech Wojcianiec na Chintablue ukończył na 6. miejscu.

W piątek w konkursie w ramach CSI2* zwyciężył Grzegorz Psiuk, druga była Nawojka Kiecoń, trzeci Litwin Andrius Petrovas. Konkurs o nagrodę firmy Adamus wygrał powodując dziki aplauz Adam Grzegorzewski na Torpedo des Forets, zostawiając w tyle sławy z rankingu Longines.

W Longines Grand Prix rozgrywanym w ramach LOTTO CSIO5* piękna niespodzianka. Jarosław Skrzyczyński na Chacclana trzeci, a Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni czwarty. Wygrał jeden z faworytów Henrik von Eckermann, druga była amerykanka Margie Goldstein-Engle. Wiara kibiców w polski Puchar Narodów zaczęła rosnąć. Konkurs rozegrano o nagrodę Longines i Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W sobotę, w ramach CSI2* niespodzianka. W konkursie zwyciężyła Finka Piia Pantsu Jonsson, która na co dzień specjalizuje się we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.  W przeszłości na wyhodowanej w Nowielicach klaczy Cyna święciła triumfy w najpoważniejszych zawodach tej dyscypliny na świecie. Druga w konkursie była Paulina Koza, trzeci zaś Marek Wacławik.

Z Pucharem Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego wróciła do USA Jessica Springsteen. Drugi był Hiszpan Gerardo Menendez, a trzecia Gudrun Patteet.  Na czwartym miejscu polski zawodnik, Msciwoj Kiecoń.

W 11. konkursie zawodów nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka wywalczył Emanuele Gaudiano z Włoch. Za nim francuz Olivier Robert na koniu Cache VA. Trzecia zaś Margie Goldstein-Engle. Najlepszy z Polaków Michał Kaźmierczak na Helia van de Heihoek  na miejscu 15.

W Memoriale Rotmistrza Pileckiego bez niespodzianek. Pierwszy Pieter Devos, druga Gudrun Paateet, miejsce trzecie dla Belga Jerome Guery. Ósmy Wojciech Wojcianiec na Chintablue. Dziesiątkę zamknął Michał Kaźmierczak na Stakorado.

Sobotnie konkursy przeplatane były pokazami - najpierw oficjalna prezentacja maluchów na kucach w ramach Pony Cup Torpol Race, a po niej doskonała lekcja historii w wykonaniu Husarii z Gniewu.

W pierwszym konkursie ostatniego dnia zawodów, w niedzielę,  zwyciężył Jarosław Skrzyczyński zdobywając na Jerico nagrodę Poczty Polskiej. Na miejscu drugim uplasował się Amerykanin Devin Ryan, a trzeci był znów Polak, Mściwoj Kiecoń.

Po zakończeniu konkursu, w oczekiwaniu na najważniejszy tego dnia Puchar Narodów na parkur wjechały Pony Cup Torpol Race na kucykach oraz słynny duet Gonzales Horse Show prezentujący publiczności tańczące konie.

W niedzielę o godzinie 14:00 rozpoczął się drużynowy Puchar Narodów Longines FEI Jumping Nations CupTM of Poland. Wystartowało w nim osiem ekip – i wielka niespodzianka, Polacy zajmują czwarte miejsce wzbudzając ogromną radość na widowni.

Dobrze poradził sobie Jan Bobik, młody zawodnik z Nowielic, który w drugim nawrocie przejechał bez punktów karnych. W sumie polska ekipa uzbierała 24 punkty. Startowali: Jarosław Skrzyczyński na Calevo, Jan Bobik na Chacco Amicor, Krzysztof Ludwiczak na Nordwind i Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni. Zwyciężyła drużyna z Belgii w składzie: Olivier Philippaerts, Pieter Devos, Jerome Guery,  Niels Bruynseels. Drugie miejsce dla Francji, trzecie dla Stanów Zjednoczonych.

Zawody kończył Memoriał Andrzeja Orłosia, było to Grand Prix zawodów w randze CSI2*. Konkurs wygrał Litwin Andrius Petrovas, drugi był Polak Marek Wacławik, miejsce trzecie dla Beniamina Tomaszewskiego.

Tegoroczne zawody LOTTO CSIO5* Sopot przyniosły bardzo dużo emocji. Były to pierwsze w historii Polski zawody z rozgrywanym w ramach Pierwszej Dywizji Europejskiej Pucharem Narodów. Tym bardziej cieszą bardzo dobre wyniki polskich zawodników, którym składamy wielkie gratulacje.